„Waterloo”  1974  wykonanie „ Szczecińska POLSKA ABBA - SHOW ”

Zapraszamy do wysłuchanie naszych utworów demo. Piosenki zostały nagrane w „SOLAR STUDIO” należącego do zespołu. Zachowując oryginalność brzmienia i aranżacji grupy ABBA. Z tego właśnie słynie szczecińska Polska ABBA

Jednen z największych przebojów zespołu ABBA. Jako jedyna piosenka zespołu dotarła na pierwsze miejsce amerykańskiej listy przebojów Billboard Hot 100.

Na brytyjskiej liście przebojów piosenka zajęła pierwsze miejsce jako jeden z dziewięciu utworów ABBY.

Piosenka powstała w 1976 roku, a autorami utworu są: Benny Andersson, Bjorn Ulvaeus i Stig Anderson.

Ukazała się na albumie Arrival i została wydana na singlu.

Utwór Dancing Queen został nagrany 04.08.1976 pod roboczym tytułem "Boogaloo", o zupełnie innym tekście niż oryginał. Autorzy utworu inspirowali się klasycznymi brzmieniami i tanecznymi rytmami.

Jedna z najbardziej znanych piosenek ABBY. Utwór został nagrany na potrzeby Melodifestivalen, czyli krajowych eliminacji do Eurowizji w Szwecji. Zespół był wtedy pod wpływem Glam Rocka, który przeżywał swój rozwój w Anglii, stąd Waterloo ma takie brzmienie. Autorami utworu są: Benny Andersson, Bjorn Ulvaeus i Stig Anderson.

ABBA wygrała Melodifestivalen 09.02.1974 roku. Wygrana otworzyła im drogę na Eurowizję, którą wygrali właśnie z tą piosenką. Singel stał się pierwszą piosenką, która podbiła brytyjską listę przebojów.
W 2005 Waterloo została przebojem 50-lecia Eurowizji.

„Dancing Queen”  1976  wykonanie „Szczecińska POLSKA ABBA - SHOW ”

Poniżej fragmenty  filmów z koncertów na żywo i programów TV.

© 2017 „NL- STUDIO“  Show Production & Management - REVIVAL ABBA SHOW,  ABBA Tribute Cover Band